2017

Her kan du se Viborg Karate Skoles billeder fra 2017.
Klik på opstillingsbilledet for at se flere billeder fra dén begivenhed.


Deltagere ved Kaizen Doryoku Cup 2017 d. 29. april 2017 i Kolding

Fra Viborg Karate Skole deltog:
Miles Laursen, Emilie Thomsen, Amanda Thomsen, Victoria Thomsen, Alex K. Jørgensen. Med som coach var Julius D. Bjerrekær, Kristoffer K. Nielsen og Steen Thomsen.


Deltagere ved Internationalt Sabaki Seminar d. 15. april 2017 i Viborg

Fra Viborg Karate Skole deltog:
Johan Kindt, Frederik Gade, Julius D. Bjerrekær, Kristoffer Kim Nielsen, Mikkel Nørgaard og Jonatan D. Bjerrekær


Deltagere ved BS Cup d. 1. april 2017 i København

Fra Viborg Karate Skole deltog:
Marco Laursen, Lise B. Møller, Amanda Thomsen, Jonatan D. Bjerrekær, Mikkel Nørgaard, Victoria Thomsen og Miles Laursen.


Deltagere ved 27th Open European Championship Kyokushinkai Karate d. 19. marts 2017 i Haag

Fra Viborg Karate Skole deltog:
Frederik Gade og Lise B. Møller. Coach er Julius D. Bjerrekær


Deltagere ved Herning Cup d. 11. marts 2017

Fra Viborg Karate Skole deltog:
Valdemar Melhedegaard, Victoria Thomsen, Mikkel Nørgaard, Miles Laursen, Marco Laursen, Christian Detlevsen, Philip Møller Nørgaard, Emilie Thomsen, Amanda Thomsen og Christian Tybring Laursen.


Deltagere ved Kampseminar Shinkyokushin i København d. 4. – 5. marts 2017

Fra Viborg Karate Skole deltog:
Mikkel Nørgaard, Julian D. Bjerrekær, Jonatan D. Bjerrekær, Johan Kindt, Kristoffer Kim Nielsen og Frederik Gade.


Deltagere ved DM / Fyn Open i Shinkyokushin d. 11. februar 2017 i Svendborg

Fra Viborg Karate Skole deltog:
Frederik Gade, Julian D. Bjerrekær og Kristoffer Kim Nielsen


Deltagere ved 5. Open Kyokushin Tezuka Cup d. 28. januar 2017 i Rotterdam.

Fra Viborg Karate Skole deltog:
Victoria Thomsen, Amanda Thomsen, Alex K. Jørgensen, Mikkel Nørgaard, Kristoffer Kim Nielsen, Johan Kindt og Frederik Gade.


Deltagere ved kampseminar i Viborg d. 20. – 21. januar 2017

Fra Viborg Karate Skole deltog:
Iben Strunge, Rie Strunge, Christian A. Tybring, Amanda Thomsen, Victoria Thomsen, Christopher Stougaard, Mikkel Nørgaard, Carl Emil Frølund, Emil Høi Andersen, Valdemar Melhedegaard, Philip Møller Nørgaard, Jonatan D. Bjerrekær, Julius D. Bjerrekær, Julian D. Bjerrekær, Kristoffer Kim Nielsen, Frederik Gade, Christian Detlevsen, Alex K. Jørgensen, Marc K. Jørgensen, Johan Kindt og Lise B. Møller.