2013

Her kan du se Viborg Karate Skoles billeder fra 2013.
Klik på opstillingsbilledet for at se flere billeder fra dén begivenhed.


Deltagere ved EM f. Ungdom i kontaktkarate d. 7. december 2013 i Riga, Letland

Fra Viborg Karate Skole deltog:
Frederik Gade, Erik Pedersen, Jonatan Bjerrekær, Johan Kindt og Kristoffer Nielsen samt coach Lise Møller, Joan Daugbjerg og Daniel Neumann.


Deltagere fra Viborg Karate Skole ved Jule Cup i Gjern, d. 23. november 2013

Fra Viborg Karate Skole deltog:
Ziko Humlesen, Christopher v. Mieghem, Rie Strunge, Anders M. Iversen, Nicoline Jepsen, Kristoffer K Nielsen, Iben Strunge, Marius Kieldsen, Kian Aslan Darjazini, Kristian Kollerup Rasmussen, Mette v. Mieghem og Freja Laursen. Endvidere deltog (men ikke med på billedet) Noah Larsen og Amalie Larsen.


Deltagere ved Viborg Cup i Kontaktkarate d. 16.11.2013 i Viborg Hallen

Fra Viborg Karate Skole deltog:
Frederik Gade, Erik Pedersen, Anders M. Iversen, Marcus Overgaard, Kristoffer K Nielsen, Nikolaj Smed, Marius Kieldsen, Nicoline Jepsen, Iben Strunge, Mette v. Mieghem, Christopher v. Mieghem, Kian Aslan og Jonatan Bjerrekær.


Deltagere ved Halloween Camp, d. 25. – 27. oktober 2013

Fra Viborg Karate Skole deltog:
Kristoffer K Nielsen, Jonatan D. Bjerrekær, Erik Pedersen, Matti Hedegaard, Noah Vejby Larsen, Amalie Vejby Larsen, Michael Bach Larsen, Frederik Gade, Marcus Overgaard, Lise B. Møller, Amara Kaba, Daniel Neumann, Johan Kindt, Marius Kieldsen, Mette v. Mieghem, Christopher v. Mieghem, Søren Carlsen, Thea Neumann, Huxi Nolsøe, Anastasiya Jepsen, Nicoline Jepsen, Julius D. Bjerrekær, Kian Aslan, Dinesh Thilipkumar, Mikkel Nørgaard, Victor Vad, Ziko Humlesen, Jeanette Humlesen, Mikkel Johansen, Matias Jørgensen, Nikolaj Jørgensen, Kornelius Salling, Christian Detlefsen, Thore Nyrup, Lucia Nyrup, Søren Sonne, Mathias Jensen, Andre Thomsen, Cecilie Vestrup, Nikolaj Smed, Asger Smed, Kristian Kollerup, Sujanthan Jeevadhas, Mads Boe Andersen og Alex Jensen.


Deltagere ved Oyama Cup i Roskilde d. 5. oktober 2013

Fra Viborg Karate Skole deltog:
Kristoffer K Nielsen, Jonatan Bjerrekær, Frederik Gade, Erik Pedersen, Matti Hedegaard og Anders Møller Iversen, flankeret af coaches Daniel Neumann, Joan Daugbjerg og Julian Bjerrekær.


Deltagere ved Lions Cup i Matsuyama, Japan d. 25. august 2013

Fra Viborg Karate Skole deltog:
Dinesh Thilipkumar, Frederik Gade, Thorbjørn Dalitz samt træner Daniel Neumann. Midt i billedet er Ehime præfektets guvernør, Tokihido Nakamura.


Deltagere ved International sommerlejr på Livø d. 5. – 9. juli 2013

Livoe_2013_97

Fra Viborg Karate Skole deltog:
Thorbjørn Dalitz, Johan Kindt, Lise Møller, Dinesh Thilipkumar, Kristoffer K Nielsen, Astrid Jensen, Anastasiya Jepsen, Nicoline Jepsen, Huxi Nolsøe, Anders M. Iversen, Jens Bjerrekær, Joan Daugbjerg, Julius D. Bjerrekær, Julian D. Bjerrekær, Jonatan D. Bjerrekær, Frederik Gade, Tue Munch, Marius Kieldsen, Matti Hedegaard, Thea Neumann, Amalie Vejby, Anja Høgh Holm, Christian Høgh Holm, Christian van Mieghem, Mette van Mieghem, Erik Pedersen, Søren Carlsen, Amara Kaba, Daniel Neumann, Luba Jepsen, Emma Goldman, Ziko Humlesen, Ayka Humlesen og Brono Munch.


Deltagere ved Kodomo Cup i Hammel d. 1. juni 2013

Fra Viborg Karate Skole deltog:
Kristoffer K Nielsen, Amalie Vejby Larsen, Rie Strunge, Iben Strunge, Marius Kieldsen, Nicoline Jepsen, Christopher van Mieghem og Mette van Mieghem.


Deltagere VKS ved Hærvejs Cup i Viborg d. 25. maj 2013

Fra Viborg Karate Skole Deltog:
Frederik Gade, Erik Pedersen, Johan Kindt, Emma Goldman, Jonatan Bjerrekær, Kristoffer K Nielsen, Anders M. Iversen, Nicoline Jepsen, Marius Kieldsen og Christopher van Mieghem.


Global POINT & K.O. Tournament d. 28. april 2013 i Tokyo

All_Japan_2013_35

Fra Viborg Karate Skole deltog:
Daniel Neumann


All-Japan POINT & K.O. Tournament d. 27. april 2013 i Tokyo

All_Japan_2013_26

Fra Viborg Karate Skole deltog:
Julian Bjerrekær


Deltagere ved WADO Cup i Hammel d. 20. april 2013

Fra Viborg Karate Skole deltog:
Huxi Nolsøe, Anastasiya Jepsen, Frederik Gade, Jonatan Bjerrekær, Søren Carlsen, Amara Kaba, Kristoffer K Nielsen, Thorbjørn Dalitz, Laura Sjørring, Ziko Humlesen, Johan Kindt, Thea Neumann og Dinesh Thilipkumar.


Deltagere ved Ungmesterarrangement Viborg Idrætsråd og Viborg Kommune d. 16. april 2013 i Viborg Teater

Fra Viborg Karate Skole deltog:
Dinesh Thilipkumar, Frederik Gade, Johan Kindt, Jonatan Bjerrekær, Emma Goldman, Kristoffer K Nielsen, Magnus Sjørring og Thea Neumann.


Deltagere ved 19th Challenge Spirit World Championship d. 30. marts 2013 i Stadionhallen

Fra Viborg Karate Skole deltog:
Julian Bjerrekær, Amara Kaba, Thorbjørn Dalitz, Daniel Neumann, Astrid Jensen, Dinesh Thilipkumar og Lise Møller.


Deltagere fra Viborg Karate Skole ved Forårs Cup i Viborg, d. 9. marts 2013

Fra Viborg Karate Skole deltog:
Mikkel Stripp, Ziko Humlesen, Chris Sørensen, Chris Lynggaard, Nicoline Jepsen, Kristoffer K Nielsen, Mette van Mieghem, Christopher van Mieghem, Marius Kieldsen, August Woo og Matty Hedegaard.


Deltagere ved Sportsmesterarrangement Viborg Idrætsråd og Viborg Kommune d. 7. marts 2013 i Tinghallen

Fra Viborg Karate Skole deltog:
Lise Møller, Astrid Jensen, Laura Sjørring og Anastasiya Jepsen.


VKS ved DM i Knock-Down / Fyn Open Kyokushin d. 2. marts 2013 i Svendborg

Fra Viborg Karate Skole deltog:
Julian Bjerrekær, Erik Pedersen, Dinesh Thilipkumar, Laura Sjørring, Lise Møller, Anastasiya Jepsen, Huxi Nolsøe, Jonatan Bjerrekær, Ayka Humlesen, Thorbjørn Dalitz, Emma Goldman, Frederik Gade, Amara Kaba, Johan Kindt, Sofie Kristensen og Alexander Daastrup, flankeret af coaches s. Julius og s. Joan.


Deltagere Viborg Karate Skole ved Ballerup Challenge Cup d. 2. februar 2013

Fra Viborg Karate Skole deltog:
Alexander Daastrup, Thorbjørn Dalitz, Dinesh Thilipkumar og Thomas Sørensen flankeret af coaches Julian Bjerrekær og Daniel Neumann.


VKS ved Kampseminar d. 18-19 januar 2013 i Viborg

Fra Viborg Karate Skole deltog:
Daniel Neumann, Astrid Jensen, Julius Bjerrekær, Julian Bjerrekær, Erik Jørgensen, Thorbjørn Dalitz, Dinesh Thilipkumar, Anastasiya Jepsen, Jonatan Bjerrekær, Thomas H. Sørensen, Johan Kindt, Kristoffer K Nielsen, Emil B. Hansen, Frederik Gade, Alexander Daastrup, Erik Pedersen, Chris Sørensen, Ziko Humlesen, Jesper Chabert, Amara Kaba, Nicoline Jepsen, Marius Kieldsen, Christopher van Mieghem, Mette van Mieghem, Huxi Nolsoe og Christian Holm.